PUBLIKACJE
PUBLIKACJE
PUBLIKACJE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KONTAKT

MAIL: PRUS@PRUSOWIE.PL


Licznik


FILM

O G Ł A S Z A M Y    R E F E R E N D U M
K A L I N I N G R A D

“Na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka powiedział, że poprosił Władimira Putina o ”oddanie obwodu kaliningradzkiego” Białorusi i prezydent Rosji się zgodził - podaje “Rzeczpospolita” za BBC.

Jak twierdzi Łukaszenka, rozmowa, w której Putin obiecał powiększyć terytorium Białorusi o obwód kaliningradzki miała miejsce podczas lotu śmigłowcem nad Kaliningradem. - Kaliningrad był faktycznie białoruski - mówił Łukaszenka. Jak podaje “Rzeczpospolita”, prezydent Białorusi ubolewał, że w obwodzie kaliningradzkim ziemia nie jest zaorana. Obiecał jednak, że Białorusi przekształcą ją w kwitnący kraj.

Łukaszenka jednocześnie wyraził nadzieję, że Litwini, których kraj przedziela Białoruś od obwodu kaliningradzkiego, nie obrażą się przejęciem terytorium przez Białorusinów. Jak podaje “Rzeczpospolita” za rosyjską telewizją NTW, Kreml nie skomentował do tej pory słów prezydenta Łukaszenki.

“Rzeczpospolita”, BBC wrzesień 2013


Przyszedł czas dla nas żebyśmy zaistnieli na Forum Międzynarodowym, i tu Prusom podajemy kilka historycznych faktów.


Region Kalinigradzki !!!Nigdy Związek Radziecki nie miał przekazanego po II-giej wojnie światowej tego Regionu, jako jego integralnej części. Nie posiada nawet dokumentów na przyznanie administrowania tym regionem. Podczas wizyty Churchilla w Moskwie, około 1943 roku, przekazał on Stalinowi Polskę i Region Kalinigradzki, a z Niemcami w Regionie powiedział, że może robić co chce. W Jałcie oficjalnie z Roosveltem i Stalinem zostało to zaklepane. Nikt nie zauważył, że około 200 000 rdzennych Prusow nie uciekało przed Czerwoną Armią.
Ta armia o Prusach nigdy nic nie słyszała, a Stalin kazał tubylców tępić. Po roku 1948 już ich na pruskiej Sambii nie było.
Obecność Rosji w regionie kaliningradzkim jest bez prawomocności, a wyłącznie na prawie siły. Będziemy upominać się o stworzenie symbolicznego terytorium Prusów z zaludnieniem jego przez rdzennych pruskich potomków. Dzisiaj w świecie ciągle jeszcze decyduje siła.

Niemcy i Rosjanie w Regionie Kaliningradu mają swoje plany, Prusowie czekali siedemset lat, poczekamy jeszcze chwilę. Też mamy swoje plany. Nie możemy dopuścić żeby dalej handlowano ziemią Prusów. Nie jesteśmy ani Niemcami ani Słowianami i ani jedni ani drudzy nie mają zamiaru uznania naszego bytu. Przykładem są Niemcy, Polska też. Natomiast z ziemi naszych przodków bardzo chętnie korzystają i handlują nią, bo nie mają przekonania że pozostanie z nimi.

Dla poinformowania nie znających własnej historii Prusów, chcemy powiedzieć, że nauka Prusologii nazywa nas najpierw kulturą skandynawską, póżniej potomkami Wikingów, Bałtami a gdy już zniewolono Prusów totalnie, nazwano nas Mazurami wrzucajac do “jednego worka” z słowiańskimi, polsko języcznymi osiedleńcami z Mazowsza i Kurpiow. Tak było też przed II-gą wojną światową kiedy bardzo byli potrzebni podczas Plebiscytu w 1920 roku. Najciekawiej stało się po II-iej wojnie światowej gdy tych prawdziwych patriotycznych Mazurów właśnie Polacy zaczęli nazywać Autochtonami z korzeniami niemieckimi.

Musimy wystąpić po tą ziemię zanim ustanowią coś na wzór wolnego miasta Gdańsk. Sambia musi być wolna, dla Prusów, tak żeby nasi wnukowie byli z nas dumni, bo Prusowie nigdy nie poddali się. Każdy z nas biorąc udział w Referendum pokaże swoją niezłomną pruskość. Historycznie takiej szansy nie było, powstańmy do odzyskania naszej dwu i pół tysięcznej historii.

Jesteśmy w stanie i jesteśmy gotowi do wystąpienia bez ustępstw na Forum Międzynarodowym i w Narodach Zjednoczonych o zwrot ziemi sambijskiej Prusom. Posiadamy fachowe siły. Jest jeden warunek. W Referendum które ogłaszamy potrzebne jest nam liczne imienne wsparcie. Czekamy na zgłaszanie się wszystkich potomków Prusów. Otrzymanie od Was kworum, pozwoli nam na natychmiastowe wszczęcie akcji, w ONZ i Europejskiej Organizacji Praw Ludzkich.

Zgłaszajcie się imiennie z całymi Rodami, żony, dzieci. Prosimy powiadamiajcie tych, którzy nie mają internetu. Nikt nam nie pomoże, tylko my sami sobie. Jesteś starszy? Każdy głos jest bardzo ważny, a może najważniejszy na przyszłość, że wnuk Twój nawet jak nie będzie chciał osiedlić się na Pruskiej ziemi, będzie miał odniesienie do swojej kultury. Nie pozwól, żeby mówił dlaczego Dziadek nie podpisał się wraz ze swoim Rodem.
Potraktujcie Referendum jako epokowe wydarzenie. W świetle międzynarodowego prawa mamy rację i prawo do Regionu Kaliningradzkiego, ziemi Prusów.

Sambię musimy odzyskać. Pruska nazwa Kaliningradu od zawsze brzmi Tuvangste.

Wszyscy jej sąsiedzi są i będą nam nieprzychylni, ponieważ uważają że to im się należy.

Samo nazwisko Prus i jemu pochodne powtarza się w Polsce dziesiątki tysięcy razy, nie mówiąc o innych i o tych co wiedzą i czują swoje korzenie pochodzące z pruskiej ziemi, jest ich setki tysięcy.
Historia wbrew wszystkiemu i wątpliwym teoriom że to nic nie da, jest nieprzewidywalna. Do wszystkiego potrzebny jest upór i konsekwencja. Potrzebna jest również Wasza determinacja i przeciwstawienie się historycznym analfabetom. Pokazanie, że Prusowie istnieją. Wśród nas są Prusowie wszystkich zawodów i wszyscy będą potrzebni. Przodkowie nasi do końca bili się o wolność i za nią byli mordowani. Ty możesz to zrobić elektronicznie.

Masz jakiś komentarz, proszę napisz na adres

prus@prusowie.pl

www.prusowie.pl Ta strona należy do Prusów.

REFERENDUM KALININGRAD
referendum@prusowie.pl kliknij tutaj w adres e-mailowy

Ziemia Region Kalinigradzki należy się Prusom do zwrotu, jest własnością Prusów

Imienne listy ze wszystkimi nazwiskami Rodowców wpisujesz, może być ze wspólnego komputera
(nie każdy posiada komputer) i prosimy przysyłać na mailowy adres jak powyżej

Wszystkie informacje w REFERENDUM nie są do publicznej wiedzy i nie będą.
Z tymi listami udamy się do Narodów Zjednoczonych. Potrzebujemy tysięcy nazwisk.

STOWARZYSZENIE PRUS

Sławomir Klec Pilewski Polska
Jerry Prus Butwiłowicz Australia
Manfred Kaireitis Niemcy
Mark Zwartyński USA
Salman Kubat Arabia
MAIL: PRUS@PRUSOWIE.PL


Początek Strony