KONTAKT

MAIL: PRUS@PRUSOWIE.PL


Licznik


Z I E M I A    P R U S Ó W
TERRA INCOGNITA - ZIEMIA NIEZNANA
HERKUS MONTE

Sympatykom dziejów o Prusach chcę obwieścić, że wkrótce będzie na ukończeniu powieść o Herkusie Monte. Odnoszę wrażenie, że będzie to perła w twórczości o Prusach. Poniżej zamieszczam autora zapowiedż. "Herkus Monte- niemal mityczny i zupełnie zapomniany bohater pruskiego plemienia Natangów, który przez kilkanaście lat stawiał skuteczny opór nie tylko potędze zakonu krzyżackiego, ale i siłom zachodnioeuropejskiego rycerstwa powraca dziś na kartach aktualnie powstającej powieści, która jest również publikowana w odcinkach na profilu tematycznym. Jeśli bliskie są ci wartości o które walczył Herkus, a więc bezkompromisowość, honor i rycerskość polub profil i przyczyń się do promocji bohatera, który przez swoje czyny zasłużył na miejsce w zbiorowej pamięci. Link do profilu znajdziesz poniżej:
Herkus Monte (więcej...)

PUBLIKACJE
Grzegorz Białuński
PUBLIKACJE
PUBLIKACJE
S O S
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
<< PRUSOWIE O KURPIACH home

Publikacje „Kapliczki, figury i krzyże przydrożne w gminie Jednorożec”


Korzystając z zaproszenia Pani Marii Weroniki Kmoch, z wielkim zainteresowaniem wysłuchałem promocji książki pt. „Kapliczki, figury i krzyże przydrożne w gminie Jednorożec” i całego procesu powstawania tej pracy. Książka opracowana jest bardzo skrupulatnie, wraz z licznymi kolorowymi ilustracjami stanowi część historii gminy Jednorożec.

Na uwagę zasługuje fakt, że takie prace nie występują w polskiej literaturze i Pani Marii Kmoch należy się duże wyróżnienie za pionierstwo w tej dziedzinie. Biorąc pod uwagę jej młody wiek spodziewać się należy, że nieraz jeszcze usłyszymy o jej nowych pracach. Pozycja polecana szczególnie dla mieszkańców i sympatyków Kurpiowszczyzny, ale również dla tych którzy niejednokrotnie mijają przydrożne kapliczki, figury, krzyże nie zastanawiając się jaka historia za nimi się kryje.

Sławomir Klec Pilewski
MAIL: PRUS@PRUSOWIE.PL