KONTAKT

MAIL: PRUS@PRUSOWIE.PL


Licznik


Z I E M I A    P R U S Ó W
TERRA INCOGNITA - ZIEMIA NIEZNANA
HERKUS MONTE

Sympatykom dziejów o Prusach chcę obwieścić, że wkrótce będzie na ukończeniu powieść o Herkusie Monte. Odnoszę wrażenie, że będzie to perła w twórczości o Prusach. Poniżej zamieszczam autora zapowiedż. "Herkus Monte- niemal mityczny i zupełnie zapomniany bohater pruskiego plemienia Natangów, który przez kilkanaście lat stawiał skuteczny opór nie tylko potędze zakonu krzyżackiego, ale i siłom zachodnioeuropejskiego rycerstwa powraca dziś na kartach aktualnie powstającej powieści, która jest również publikowana w odcinkach na profilu tematycznym. Jeśli bliskie są ci wartości o które walczył Herkus, a więc bezkompromisowość, honor i rycerskość polub profil i przyczyń się do promocji bohatera, który przez swoje czyny zasłużył na miejsce w zbiorowej pamięci. Link do profilu znajdziesz poniżej:
Herkus Monte (więcej...)

PUBLIKACJE
Grzegorz Białuński
PUBLIKACJE
PUBLIKACJE
S O S
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
<< HERBY PRUSÓW i SPIS home

N O W A    L I S T A    P R U S Ó W

Ze względu na zwiększone zainteresowanie pruskim pochodzeniem i nadsyłaniem informacji ze wskazaniem o takim pochodzeniu, stworzona została poniższa lista z nazwiskami. Wraz z przychodzącymi informacjami będzię ona uzupełniana. Przy nadsyłaniu prosimy podać wskazówki na jakiej podstawie nazwisko powinno zostać umieszczone. Wszystkie dane będą brane pod uwagę. Prosimy o przesyłanie tych informacji na adres prus@prusowie.pl Nazwiska Kurpiów, potomków Prusów, nie koniecznie muszą być zamieszczane, ponieważ może to już być sprawą regionalną Kurpiów. Oczywiście zależeć to będzie od woli nadsyłającego. Zapraszamy o skorzystania z tego zaproszenia. Podhel i Trautmann są to spisy pruskich nazwisk, autorzy ze spisem są na stronie. Również jeśli herb jest nie zamieszczony, to znaczy, że jest już na stronie.

Domeyko herb Dangiel (Dangil, Trautman)

Kolczyński herb Rogala Y DNA test R1b1b2a1b

Jokiel Prusai nazwisko (Podhel)

Markowski Y DNA test R1a M198

Matejko Prusai nazwisko (Trautmann)

Motowidło herb Prus

Rataj Prusai nazwisko (Pracownik kontraktowy, Podhel)

Szczodruch vel Schodruch Y DNA test R1a M198 (Pruskie nazwisko z XIII wieku Sodrech, znany w 1436 okolica Łomży Aleksander Szczodruch)CzudnochowskiWłaściwe nazwisko tej rodziny Bieguń a przydomek Czudnochowski, który wzięła od swego majątku Czudnochów, na Kaszubach. Michał-Celestyn, wyższy urzędnik pruski, otrzymał odnowienie szlachectwa w 1786 roku a reszta jego rodziny w Królestwie w latach 1800 i 1801. Kilku z jego członków służyło w wojskowo 1806-1814 roku, a jeden chlubnie odznaczył się w bitwie pod Waterloo i jakiś czas był adjutantem feldmarszałka Bluchera.
Do tej familii należał majątek Krauz z kąpielami morskimi pod Królewcem.

MAIL: PRUS@PRUSOWIE.PL


Początek Strony