KONTAKT

MAIL: PRUS@PRUSOWIE.PL


Licznik


Z I E M I A    P R U S Ó W
TERRA INCOGNITA - ZIEMIA NIEZNANA
HERKUS MONTE

Sympatykom dziejów o Prusach chcę obwieścić, że wkrótce będzie na ukończeniu powieść o Herkusie Monte. Odnoszę wrażenie, że będzie to perła w twórczości o Prusach. Poniżej zamieszczam autora zapowiedż. "Herkus Monte- niemal mityczny i zupełnie zapomniany bohater pruskiego plemienia Natangów, który przez kilkanaście lat stawiał skuteczny opór nie tylko potędze zakonu krzyżackiego, ale i siłom zachodnioeuropejskiego rycerstwa powraca dziś na kartach aktualnie powstającej powieści, która jest również publikowana w odcinkach na profilu tematycznym. Jeśli bliskie są ci wartości o które walczył Herkus, a więc bezkompromisowość, honor i rycerskość polub profil i przyczyń się do promocji bohatera, który przez swoje czyny zasłużył na miejsce w zbiorowej pamięci. Link do profilu znajdziesz poniżej:
Herkus Monte (więcej...)

PUBLIKACJE
Grzegorz Białuński
PUBLIKACJE
PUBLIKACJE
S O S
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
<< Kultura home

Stowarzyszenie Jaćwiesko-Pruskie


Skorzystałem z zaproszenia Pana Piotra Łukaszewicza Przewodniczącego Stowarzyszenia Jaćwiesko-Pruskiego w Oszkiniach koło Puńska.
Odwiedziłem zrekonstruowaną Jaćwieską osadę. Na prywatnych gruntach Pana Łukaszewicza osada została odtworzona w ciągu ostatnich pięciu lat.
Jest licznie odwiedzana przez naszych sąsiadów Litwinów. Atmosfera obchodów święta Mendoga była bardzo uroczysta i odbywała się w bardzo dostojnym miejscu jakim jest ta osada. Najlepszym opisem niech będą zdięcia.
Galeria kamieni ku czci plemion Pruskich i ich bohaterów.


Powiększenie - Kliknij zdjęcie


MAIL: PRUS@PRUSOWIE.PL


Początek Strony