KONTAKT

MAIL: PRUS@PRUSOWIE.PL


Licznik

PUBLIKACJE
PUBLIKACJE
FILM
FILM
FILM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stowarzyszenia - organizacje

Portal www.prusland.blogspot.com
Zajmuję się najtrudniejszym dla prusów okresem historycznym, czyli czasów kiedy prusowie stali się częścia państwa zakonnego i żyli razem z Niemcami.
Temat jest jak rzeka, dzięki możliwości rozmowy ze wschodnimi archeologami mam okazję oglądać znaleziska prusko/litewskie.
Zapraszam więc na stronę projektu i wstępowania w szeregi pruskich wojów z XIII i XIV wieku :).


Portal www.suchacz.eu
Portal stowarzyszenia "Suchacz TAKA Wieś" ma na celu informowanie o wszelkich wydarzeniach, jakie mają miejsce w Suchaczu i okolicach. Dodatkowo portal ma na celu przybliżenie odwiedzającym go niezwykle bogatej i barwnej historii tych ziem. Nie tylko tej niedawnej, ale także, a może przede wszystkim, tej odległej - sięgającej do okresu neolitu, brązu i żelaza. Takich miejsc jest na terenie Wysoczyzny Elbląskiej bardzo dużo. Trzeba je tylko na nowo odkryć i pokazać w jak najbardziej popularny sposób.


Stowarzyszenie Jaćwiesko-Pruskie www.jatawastrila.pl/
Skorzystałem z zaproszenia Pana Piotra Łukaszewicza Przewodniczącego Stowarzyszenia Jaćwiesko-Pruskiego w Oszkiniach koło Puńska.
Odwiedziłem zrekonstruowaną Jaćwieską osadę. Na prywatnych gruntach Pana Łukaszewicza osada została odtworzona w ciągu ostatnich pięciu lat.

Jest licznie odwiedzana przez naszych sąsiadów Litwinów. Atmosfera obchodów święta Mendoga była bardzo uroczysta i odbywała się w bardzo dostojnym miejscu jakim jest ta osada. Najlepszym opisem niech będą zdięcia.

MAIL: PRUS@PRUSOWIE.PL


Początek Strony