KONTAKT

MAIL: PRUS@PRUSOWIE.PL


Licznik


S O S
Grzegorz Białuński
PUBLIKACJE
PUBLIKACJE
PUBLIKACJE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
<< Pruscy Herosi

Herkus Monte Film

Szanowni Prusowie i Sympatycy,

    Parę dni temu otrzymałem scenariusz do filmu Herkus Monte (nie jest on finalny i w zależności od finansów będzie rozwinięty i udoskonalony) wysłałem do wszystkich znanych mi adresów majlowych z propozycją do zrealizowania jego wspólnym wysiłkiem. Wkładem Prusów i Sympatyków Prusów. Tekst tego maila jest poniżej. Każda zadeklarowana kwota różniąca się wartością ma takie samo znaczenie i nikomu nie przynosi wstydu że jest mniejsza od innej. Każda złotówka jest bardzo cenna. Każda złotówka będzie wydana z największą rozwagą. Wszystkie siły i ręce zapraszamy na pokład. To jest tak jak gdybyśmy głosowali. Każdy głos ma swoją taką samą wagę. W ten sposób możemy przynieść dumę nam samym i też tym którzy nie mogli lub nie chcieli do nas dołączyć. O nich też musimy pamiętać. Każda inicjatywa, każdy pomysł czy pytania w dyskusji będą podawane w dostępie na Forum. Raz w miesiącu uzupełniać będziemy listę deklarujących, jeśli chcą pozostać anonimowi proszę powiadomić.

Witam,

      Zwracam się do wszystkich dla których bliska jest  rewitalizacja wiedzy o Prusach o podjęcie decyzji sfinansowania filmu o Herkusie Monte.
    Wiem, że nie wszyscy adresaci są zamożni ale są też bardzo zamożni i tylko taka różnica występuje pomiędzy Prusami do których piszę. Zamożnych proszę o hojność a innych o dotacje na ile pozwala ich domowy budżet. Na tym etapie proszę o deklaracje ewentualnych dotacji.
    Osobiście nie chcę i nie będę dysponował pieniędzmi. Wśród adresatów mamy księgowych. Myślę że potrzebny jest specjalny Fundusz. 
Właścicielem filmu powinien być Fundusz. Po sprzedaży jednego filmu mogły by być fundusze na następny film.
    Zanim dojdzie do realizacji zrobię pełen rekonesans wśród  bliskich mi filmowców  żeby film był sukcesem. Również mam wiele pytań do reżysera, scenariusz napisał kiedy liczyłem się że sprzedam książkę i sfinansuję  film, ale pomimo starań tak się nie stało. Dopóki nie będzie pewności, że finanse pozwolą na zrealizowanie filmu nie będę angażował się do rozmów.
    Wiem, że nie wszyscy sympatyzują ze mną. Uważam, że rewitalizacja wiedzy o Prusach i zrobienie tego filmu powinno być ponad wszystko. 
 
 Sławomir Klec Pilewski

PS. Informacja z Łotwy o pieśni ku chwale Herkusa Monte
Labban dēinan,
Do you know about this?  Czy wiesz o tym ?
https://www.youtube.com/watch?v=SfBzKoMiGi4
A Latvian metal band wrote an album about Prūsai.
Grupa metal na Łotwie wydała album o Prusach. 
Song glorifying Herkus Mantas
Pieśń opiewająca Herkusa Monte 


Regards,  Sannija
Hi Slav, 
It is a whole album about Prussians. A lot of it is in Latvian, maybe I should translate it to English.

Cały album o Prusach. Dużo jest w języku łotewskim, może należy przetłumaczyć na angielski. 
Sannija 

OTRZYMANE DEKLARACJE

26.07.2015
Witam,
jestem montażystą filmowym - ukończona łódzka PWSFTvIT na wydziale montażu. Mogę więc w ten sposób wspomóc powstanie filmu, służąc wiedzą i doświadczeniem, ewentualnie montując nakręcony materiał.
Pozdrawiam
Krzysztof Trzałkowski


26.07.2015
Dzień dobry Panie Sławomirze,
 
co prawda nie jestem członkiem Pana stowarzyszenia, ale muszę przyznać, że pomysł mi się bardzo podoba. Mam nadzieję, że nie zostanie spartolony jak to już niejednokrotnie w naszej kinematografii bywało. Nie jestem zamożny ale 100 zł na początek zadeklaruję. Zapytam też osoby ze swojego otoczenia - kto wie, może ktoś się dorzuci.  
Pozdrawiam,
Piotr Szczurowski

28.07.2015
Pomysł na film popieram całym sercem,
wpłacę chociaż 2 tys. rocznie.
Jeśli Polacy uważają Prusów za Dzikich Pogan to powinni ich właśnie takimi zobaczyć. Niech wiedzą, że ci ludzie byli 100x bardziej wartościowi od cywilizowanych, zchrystjanizowanych średniowiecznych chłopów, jak rówież "rycerstwa". Niech poznają Ich kulturę, zwyczaje, sposób traktowania przyrody i samych Prusów.

Rdzenni Indianie Ameryki Pólnocnej zrobili sami o swoich przywódcach taki fabularyzowany dokument:

https://www.youtube.com/watch?v=Wr36qJgto1I

America's Great Indian Leaders

Podobała mi się narracja, ich słowa i zwroty tj.  1840 roku białego człowieka (= n.e.), wielki biały ojciec (= prezydent), gadające przewody (= telegraf). Film jest przesiąknięty magią i duchowością bo to ich również oddziela od białego człowieka, który wierzy tylko w pieniądz.

życzę powodzenia, wkrótce nam się uda

Tomek Zieliński

29.07.2015
Dwa tysiące złotych

Sławomir Klec Pilewski

30.07.2015
Witam,

W pełni popieram Pana inicjatywę dotyczącą realizacji filmu o Herkusie Monte. Wstępnie deklaruję kwotę 100 zł na ten szczytny cel.

Pozdrawiam.

Maciej Wiśniowski

31.07.2015
Na realizacje filmu o Herkus Monte deklaruję 100 Euro

Jerzy Habelmann (Berlin)

Manfred Kaireitis 50 Euro, Niemcy

Janusz Pilewski 1 000 Złotych, Polska

Krzysztof Gawron 300 Złotych, Norwegia

MAIL: PRUS@PRUSOWIE.PL


Początek Strony